Jako jedyni w Wałbrzychu i niewielu z Dolnego Śląska, posiadamy laser do usuwania tatuaży wysokiej jakości. Usuwamy czarno-białe tatuaże jak też kolorowe.
Ceny ustalane są indywidualnie po konsultacji w zależności od liczby niezbędnych zabiegów. Orientacyjnie koszt jednej sesji dla małego tatuażu o wielkości około 5cm2 to 100-150zł, średni tatuaż 5-10cm2 to wydatek rzędu 150-300zł, duży tatuaż o powierzchni powyżej 10cm2 to koszt od 300zł.
W jaki sposób działa laser do usuwania tatuaży?
Laser neodymowo-yagowy usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła (nanosekundy), które pochłaniane są przez barwnik tatuażu. Po absorpcji dochodzi do rozpadu barwnika na bardzo drobne cząsteczki, które są wchłaniane w skórze, a później usuwane przez układ immunologiczny organizmu. Zabieg dzięki temu nie wywołuje trwałych obrażeń skóry. Laser posiada końcówki emitujące światło o różnych długościach fali: 1064 nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych) oraz 532 nm do usuwania tatuaży czerwonych.
Czy każdy tatuaż można usunąć?
Za pomocą lasera neodymowo-jagowego można usuwać tatuaże profesjonalne i amatorskie. Niestety trudniej usuwa się tatuaże o innych niż wspomniane kolorach, czyli np. takie gdzie występuje żółty lub zielony barwnik.
Ile zabiegów jest niezbędnych aby osiągnąć zadowalający rezultat?
Aby całkowicie usunąć tatuaż należy wykonać kilka zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych, zaś ilość niezbędnych do usunięcia tatuażu zabiegów zależy od bardzo wielu czynników: koloru lub ilości występujących kolorów tatuażu, wielkości, głębokości umiejscowienia i typu barwnika, koloru skóry oraz indywidualnej reakcji na światło lasera (rola układu odpornościowego).Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio 3 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio 5 -6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być zachowana 6-8 tygodniowa przerwa, podczas której rozbite drobinki barwnika są wchłaniane przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów?
Tatuaży nie powinny usuwać osoby u których stwierdza się cukrzycę, skłonność do powstawania blizn, choroby tkanki łącznej w wywiadzie, przyjmujące antybiotyki oraz kobiety w ciąży. Aby nie obciążać nadmiernie układu immunologicznego nie należy jednorazowo usuwać tatuaży o dużej powierzchni (np. całe plecy).
Jak wygląda zabieg usuwania tatuażu i czy jest on bolesny?
Kwalifikujemy pacjenta do zabiegu po zebraniu dokładnego wywiadu. Następnie wykonuje się próbę laserową i ocenia wrażliwość skory, skuteczność i przewidywany efekt. Działanie lasera odczuwane jest przez pacjenta jak bólu po strzeleniu gumką, dlatego na prośbę klienta stosuje się metody znieczulania. Może to być krem typu Emla lub schładzanie skóry. Po zabiegu pojawiają się delikatne powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka, dlatego w gabinecie nakłada się opatrunek z maścią antybiotykową Po kilku dniach powstałe strupki odpadają odkrywając gojący się naskórek. Z każdym zabiegiem tatuaż blednie, ale w bardzo niewielu przypadkach nieznaczna ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny.
W jaki sposób dbać o skórę po zabiegu?
Nie należy zrywać strupków, w trakcie gojenia się skóry należy stosować miejscowo maści typu Bepanthen lub Alantan aby złagodzić podrażnienia. Nie powinno się w tym czasie korzystać z sauny, basenu lub solarium.
Godziny otwarcia:
Pon-Pt 9:00-17:00, Sob 9:00-13:00
Wizyta w innym terminie? Zadzwoń, dopasujemy się do Ciebie! :)